powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Z myślą o świętujących swój dzień 12 maja pielęgniarkach i położnych ze szpitali z ponad 40 polskich miast, Fundacja Dr Clown zorganizowała specjalną akcję. Lokalnie, z myślą o pracownikach łęczyńskiego szpitala, do inicjatywy przyłączyli się także uczniowie z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Aby uhonorować pracę i wysiłek pielęgniarek, Fundacja zadbała o przygotowanie paczek z upominkami oraz własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami. W celu ich przygotowania zaangażowała do współpracy lokalnych przedsiębiorców, a także placówki edukacyjne.

Udział społeczności Jagiellończyka w tej szczytnej akcji, organizowanej z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych, polegał na przygotowaniu przez uczniów kolorowych laurek ze słowem podziękowania i miłymi życzeniami. W działania te chętnie i z wielkim zaangażowaniem włączyli się uczniowie klas 1 TI, 1 TR, 2gTI, 2g TE oraz 2 LO. Wspólnymi siłami udało się stworzyć ponad 50 kartek. Wszystkie zostały przez wolontariuszy fundacji przekazane pielęgniarkom i pielęgniarzom Powiatowego Szpitala w Łęcznej.

 – Dziękuję naszym uczniom za udział w akcji, a przy okazji dziękuję pani Emilii Salak za pomoc w procesie tworzenia kartek. Mamy nadzieje, że otrzymane upominki sprawią obdarowanym tyle radości, co nam ich przygotowanie. –  powiedziała Renata Misztal, nauczyciel katecheta i szkolny koordynator oraz inicjator udziału Jagiellończyka w akcji.