powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W IX edycji konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę  Ekonomii i Innowacji w Lublinie w ramach projektu certyfikacji szkół „Szkoła Innowacji” Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka otrzymał dwa wyróżnienia.

23 kwietnia 2021r. w siedzibie WSEI odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach projektu „Szkoła Innowacji”. Jagiellończyk po raz kolejny uzyskał certyfikat i zaszczytny tytuł „Szkoły Innowacji”, który z rąk pani Kanclerz WSEI Teresy Bogackiej oraz prorektora uczeni pana Mirosława Jarosza, odebrała pani Magdalena Dyndur p.o. Dyrektora Szkoły.

W tym roku Jagiellończyk prócz certyfikatu „Szkoła Innowacji” otrzymał jeszcze jedną wyjątkową nagrodę – wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna Biblioteka”. Kapituła konkursu oceniała działalność bibliotekarzy w trzech obszarach:
– praca na rzecz ucznia,
– praca na rzecz szkoły,
– współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Projekt Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” organizowany jest od 2013 roku przez  Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W 2016 r. po raz pierwszy zaproponowano kategorię dla bibliotek szkolnych. Pojawiła się przestrzeń dla pokazania i zaprezentowania pracy nauczycieli bibliotekarzy.

Celem przedsięwzięcia jest promocja szkół i placówek nowoczesnych, pracujących kreatywnie i nieszablonowo oraz otwartych na nowatorskie rozwiązania. W projekcie wyróżniane są  szkoły ponadpodstawowe województwa lubelskiego, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową, wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy oraz podejmują wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Cieszymy się, że szkoły naszego powiatu stale dbają o swój rozwój, aby jak najlepiej kształcić kolejne pokolenia.

Galę rozdania nagród można obejrzeć online : https://youtu.be/yx8wCRvyOOI