3 kwietnia studio nagraniowe „Wiosny z TVP3 Lublin” zawitało do powiatu łęczyńskiego.

Za nami kilka spotkań na studyjnych kanapach, na których pojawili się Krzysztof Niewiadomski Starosta Łęczyńsk oraz Michał Pelczarski Wicestarosta. Wśród gości znaleźli się także, m.in. Artur Wasil, Prezes Zarządu LW „Bogdanka” S.A., ks. Janusz Rzeźnik, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej, ks. dr Stefan Misa, proboszcz parafii pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej, Andrzej Chabros, Wójt Gminy Ludwin, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu i wiele innych osób.
Okazją do wszystkich spotkań są obchodzone właśnie święta, co stało się pretekstem do rozmów o zwyczajach i tradycjach Wielkanocnych, tych kultywowanych do dziś i tych, które należą już do przeszłości.
Współgospodarzem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Łęcznej.