Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski, wspólnie z mieszkańcami powiatu, uczcił pamięć Żołnierzy Niezłomnych. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła msza święta w Kościele pw. św. Barbary w Łęcznej. Następnie na Placu Powstań Narodowych odczytany został apel poległych, po którym delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, księża z parafii w Łęcznej, Wojska Obrony Terytorialnej oraz reprezentanci stowarzyszenia Patria. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym oraz uczestniczącym w obchodach on-line.

„Ziemia łęczyńska miała swoich bohaterów” – mówił w rozmowie z Radiem Lublin Michał Pelczarski Wicestarosta Łęczyński. O planach dotyczących uczczenia pamięci bohaterów z naszego powiatu można przeczytać pod linkiem https://radio.lublin.pl/2021/03/ziemia-leczynska-miala-swoich-bohaterow-upamietnienie-zolnierzy-wykletych/?fbclid=IwAR2VE3iGRETczY4jhLbL6Fc6rkxdJBfwai5-DexUkmOVD6-HqFAM-3mWUZY