powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Szanowni Państwo! Mieszkańcy Powiatu Łęczyńskiego!

            W ostatnich dniach zawitała do nas zima i zaprezentowała swoje malownicze i łagodne oblicze. W tym sezonie nie mieliśmy jeszcze do czynienia z jej prawdziwym atakiem, ale prognozy synoptyków na najbliższe dni ostrzegają przed drastycznym spadkiem temperatur!

            Będzie to czas szczególnie trudny dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności oraz wszystkich zagrożonych z powodu wieku, samotności, trudności w poruszaniu się, niepełnosprawności czy innych problemów zdrowotnych.

             Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną oraz potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa w tym trudnym okresie wszystkim, dla których niskie temperatury stanowią realne zagrożenie zdrowia i życia, zwracamy się do Państwa z apelem o czujność i wrażliwość w stosunku do osób potrzebujących pomocy.

            Wierzymy, że dzięki naszej solidarności, wrażliwości i pomocy międzysąsiedzkiej, jak również odpowiednio wcześnie podjętym skoordynowanym działaniom służb, możliwe będzie złagodzenie negatywnych skutków niskich temperatur oraz unikniecie tragicznych w skutkach następstw zimy.