powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Masz pomysł na innowacyjny produkt bądź usługę? W Platformach startowych otrzymasz ekspercką pomoc i rozwiniesz pomysł w rentowny model biznesowy. Możesz zgłosić swój pomysł do wybranej platformy. Tam menadżer inkubacji przygotuje szczegółowy plan inkubacji Twojego pomysłu. Po jego realizacji i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Twojej platformy możesz starać się o 1 mln złotych na rozwój swojego biznesu w ramach konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej.

Konkurs Platformy startowe

Celem konkursu jest rozwinięcie pomysłu w innowacyjny produkt bądź usługę we współpracy z ekspertami.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie w ramach konkursu?

Platformy startowe oferują pakiet usług, w skład których wchodzą m.in.:
– pomoc w stworzeniu fundamentów biznesowych przedsięwzięcia,
– specjalistyczne usługi indywidualnie dopasowane do pomysłu,
– warsztaty i szkolenia z zakresu wystąpień publicznych oraz prezentacji swojego projektu,
– mentoring,
– obsługa księgowa, podatkowa i prawna,
– pomoc w stworzeniu elementów identyfikacji korporacyjnej,
– zapewnienie powierzchni biurowej do rozwoju startupu.


Usługi specjalistyczne dotyczą specyficznych potrzeb technologicznych i biznesowych poszczególnych startupów. Nie są ograniczone zamkniętym katalogiem, w związku z czym startup ma szansę otrzymać szyte na miarę usługi. W wyniku tego procesu powstać powinien prototyp i model biznesowy przedsięwzięcia. 

Inkubacja to intensywna praca nad rozwojem firmy. Pierwszym krokiem jest przeprowadzanie wywiadu przez menedżera inkubacji z przedstawicielami startupu, w czasie którego diagnozowane są najważniejsze jego potrzeby. W odpowiedzi na nie są przyporządkowywani odpowiedni eksperci i usługi (w tym specjalistyczne), dopasowane do specyfiki startupu i branży. Dzięki temu program inkubacji jest indywidualnie dobrany do potrzeb każdego pomysłu.

Start składania wniosków – 02.01.2019 r.
Zakończenie składania wniosków – 30.11.2022 r.

Terminy zgłoszeń prowadzone są w rundach.

Platformy Startowe prowadzą ciągły nabór. Zgłoszenia dokuje się poprzez formularz na stronie PARP. Następnie koncepcje te oceniane są przez ekspertów poszczególnych Platform Startowych. Szczegółowe informacje oraz platformy startowe znajdują się na stronie: http://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/platformy-startowe.

Konkurs Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej

Celem konkursu zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości jest sfinansowanie rozwinięcia działalności biznesowej start-upów, które pomyślnie zrealizowały projekt w ramach konkursu dla Platform startowych, chcą wprowadzić produkt na rynek krajowy lub zagraniczny i systematyczne zwiększać sprzedaż.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie w ramach konkursu?

– na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego
– wynagrodzenie pracy personelu projektu
– zakup środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych
– organizację i przeprowadzenie działań, w tym promocyjno-informacyjnych, służących ekspansji rynkowej, w tym międzynarodowej


Start składania wniosków – 31 lipca 2019 r.
Koniec przyjmowania wniosków – 30 grudnia 2021 r.

Terminy zgłoszeń prowadzone są w rundach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/rozwoj-start-upow-w-polsce-wschodniej.