Bełżyce  ̶  to miejscowość, w której w tym roku odbyły się Dożynki Wojewódzkie. W wojewódzkich obchodach Święta Plonów jak zawsze wzięła udział delegacja z powiatu łęczyńskiego.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, program uroczystości był znacznie skromniejszy niż w latach ubiegłych i odbywała się ona przy ograniczonej liczbie osób oraz przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Nie zabrakło jednak wspólnej modlitwy podczas uroczystej Mszy Świętej odprawionej na Stadionie Miejskim w Bełżycach. Nagrodzono również uczestników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Władze Powiatu Łęczyńskiego reprezentowała Sekretarz Powiatu   ̶  Wioletta Wachewicz, a uznanie jury zdobył wieniec przygotowany przez KGW Brzeziny.