powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Łęczna, Zawieprzyce, Kijany, Dratów, Łańcuchów, Świerszczów  ̶  to miejscowości, które można odwiedzić nie ruszając się z domu dzięki wirtualnemu spacerowi wykonanemu przez Powiat Łęczyński w ramach projektu „Teraz razem – wspólna promocja kultury i historii powiatu łęczyńskiego oraz rejonu mikołajowskiego”.

Wirtualny spacer umożliwia poznanie najważniejszych zabytków znajdujących się na terenie powiatu łęczyńskiego, wśród których są m.in. kameralne dwory i pałace, a także obiekty sakralne przypominające o dawnej wielokulturowości regionu. Część zdjęć została wykonana „z lotu ptaka”. Ze spaceru można korzystać przy pomocy komputera, tabletu i telefonu komórkowego. Jest on w dwóch wersjach językowych  ̶  polskiej i angielskiej. Krótkie informacje na temat zabytków przygotowano zarówno w formie tekstów, jak i nagrań lektorskich. Spacer jest kompatybilny z goglami wirtualnej rzeczywistości.

Mamy nadzieję, iż wirtualna podróż zachęci Państwa do terenowych wycieczek śladami dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego powiatu.

Zapraszamy!

https://powiatleczynski.home.pl/Wirtualny_spacer/index.htm