powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęcznej w związku z trwającym wypoczynkiem wakacyjnym przekazuje informacje dotyczące bezpiecznych zachowań prozdrowotnych.

Okres wakacyjny oprócz form zorganizowanego wypoczynku sprzyja zwiększonej integracji: organizacji spotkań i uroczystości, przemieszczaniu się w celach rekreacyjnych i podejmowaniu aktywności powodujących zwiększenie ryzyka zachorowania na koronawirus SARS CoV-2. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęcznej apeluje o przestrzeganie zasad i odpowiednie zachowanie obowiązujące w czasie trwania epidemii. Wprowadzenie przepisów dotyczących uchylenia niektórych zakazów, nakazów i ograniczeń nie zwalnia od przestrzegania obowiązujących przepisów, w szczególności dotyczących dystansu społecznego, stosowania zabezpieczeń ust i nosa poprzez używanie maseczek, przyłbic, stosowania dezynfekcji rąk. Zasady te w czasie urlopów, wypoczynku w różnych miejscach użyteczności publicznej, placach, skwerach, kinach, barach, udział w uroczystościach religijnych, w kościołach i kaplicach, przystankach, szlakach turystycznych, obiektach gastronomicznych powinny nadal obowiązywać.

Wirus SARS CoV-2 jest bardzo zakaźnym i zaraźliwym wirusem, przyczyniającym się do dużej liczby zachorowań i powstawania nowych ognisk. Położenie i infrastruktura w powiecie łęczyńskim, a w szczególności duże zakłady pracy i ośrodki wypoczynkowe sprzyjają przemieszczaniu się ludzi z różnych miejsc. Kontakty zakaźne są bardzo prawdopodobne. Epidemia koronawirusa SARS CoV-2 nie osłabła. Nieodpowiednie zachowania stwarzają ryzyko dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla osób starszych i osób z chorobami współistniejącymi. Biorąc po uwagę okres wakacji nie pozwólmy, by nasi bliscy zmuszeni byli spędzić czas na kwarantannie czy izolacji. Służby sanitarne, opieka zdrowotna oraz inne służby pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo zdrowotne. Bądźmy odpowiedzialni  ̶  dbajmy również o siebie nawzajem.