Utworzenie Centrum Opiekuńczo- Mieszkalnego w Jaszczowie jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców powiatu. Po roku wytężonej pracy i przy zaangażowaniu dziesiątek osób, otworzyliśmy pierwsze w Polsce Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne.

Centrum oferuje wsparcie dla osób z najcięższymi niepełnosprawnościami, a jego pomoc jest alternatywą dla oferty Domów Pomocy Społecznej, czy też Środowiskowych Domów Samopomocy. Z oferowanych form opieki skorzysta 18 osób, w tym 10 osób w ramach pobytu dziennego oraz 8 osób w ramach zamieszkiwania całodobowego. Pierwsi mieszkańcy i podopieczni pojawili się w progach „domu” już 1 sierpnia, a dzisiejsze oficjalne otwarcie było okazją do podziękowania wszystkim tym, dzięki którym centrum zostało otwarte. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych samorządów, jednostek oraz władz centralnych. Obecnym podczas uroczystości księżom: Januszowi Rzeźnikowi i Andrzejowi Sulowskiemu składamy podziękowania za poświecenie obiektu. Inwestycja została sfinansowana w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, zaś na samą budowę przeznaczono kwotę ponad 2,5 mln złotych.