powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Starostwo Powiatowe w Łęcznej jest beneficjentem programu „Moje Miejsce na Ziemi” II edycja 2019.

W ramach programu realizowanego przez Fundację Orlen Dar Serca stworzyliśmy projekt skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, pn. „Na zdrowie ! Warsztaty kulinarne dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu łęczyńskiego”. Niestety ze względów epidemiologicznych niemożliwe jest przeprowadzenie warsztatów, dlatego za zgodą Fundacji Orlen zmieniamy formę realizacji projektu.

Zapraszamy Panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszego powiatu do współtworzenia książki kucharskiej, poświęconej tematyce zdrowego odżywiania z uwzględnieniem regionalnych produktów oraz tradycyjnych przepisów. Projekt nie bez przyczyny skierowany jest do KGW! Bowiem to właśnie w Kołach Gospodyń Wiejskich zrzeszają się kobiety aktywne, które charakteryzuje przywiązanie do tradycji, a zarazem chęć poznawania nowych trendów i rozwiązań. Członkinie KGW otwartością i ciepłem z łatwością jednają sobie ludzi, jednocześnie charyzmą i wolą działania inspirując ich do odważnego podejmowania nowych wyzwań.

Czego oczekujemy?

  • Trzech przepisów kulinarnych, tj. I danie (przystawka), II danie oraz deser;
  • Przygotowania wybranych potraw, celem ich sfotografowania;
  • Fantastycznej atmosfery podczas sesji Kół Gospodyń Wiejskich

Co oferujemy?

  • Sesję zdjęciową zwycięskich potraw;
  • Sesję zdjęciową KGW biorących udział w Projekcie;
  • Nagrody niespodzianki dla wybranych KGW biorących udział w Projekcie;
  • Gotowe publikacje.

Zapraszamy do współpracy!

Prosimy o przesyłanie przepisów na adres e-mail: i.klimkiewicz@powiatleczynski.pl Na zgłoszenia czekamy do 8 lipca 2020 roku.
Informację o tym, które koła zostały zakwalifikowane do projektu zamieścimy na stronie internetowej www.powiatleczynski.pl oraz na naszym funpage’u do 13 lipca 2020 roku.


Jako realizator projektu zastrzegamy prawo do wyboru KGW, z którymi nawiążemy współpracę na podstawie zgodności nadesłanych przepisów z założeniami projektowymi.