powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W czym tkwi wartość lokalnego produktu?
Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali dziś przedstawiciele lokalnego samorządu i władz centralnych, którzy odwiedzili targowisko „Mój Rynek” w Cycowie oraz Gospodarstwo Ogrodnicze Pawła Sereja w Popławach.

Idea zaopatrywania się u lokalnych producentów wiąże się przede wszystkim ze skróceniem łańcucha dostaw żywności – w optymalnym przypadku do takiego stanu, kiedy odbiorca zna doskonale miejsce pochodzenia produktu. Wymarzonym w tym przypadku jest więc bezpośredni kontakt odbiorcy żywności z jej producentem. Taką możliwość stwarzają nowoczesne targowiska, sfinansowane w ramach rządowego programu „Mój Rynek”. 9 czerwca br. rynek w Cycowie odwiedzili Artur Soboń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zdzisław Szwed – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Michał Pelczarski – Wicestarosta Łęczyński i Ewa Szałachwiej – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Goście docenili lokalne produkty, m.in. z Ekologicznego Gospodarstwa Mlecznego „Pod Kasztanem”, oraz pojawili się w Gospodarstwie Ogrodniczym Pawła Sereja w Popławach, gdzie spotkali się z właścicielem i mieli okazję poznać cały proces towarzyszący uprawie rosnących w tym miejscu warzyw.

Cieszy nas wzrost zainteresowania ideą lokalności i wspierania regionalnych przedsiębiorców i zachęcamy do dokonywania wyborów sprzyjających rozwojowi rodzimej gospodarki.