Budowa bezpiecznej drogi, wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta, zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu kierowców, a także podniesienie jakości życia mieszkańców Łęcznej, którzy muszą borykać się z hałasem i ze spalinami, to tylko niektóre argumenty przemawiające za powstaniem obwodnicy Łęcznej, których użył Rafał Weber Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, podpisując dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łęcznej program inwestycyjny.

Dokument stanowi kolejny krok na drodze powstania obwodnicy, należącej do planu budowy 100 obwodnic, zapowiedzianego w 2019 roku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Na spotkaniu obecny był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Artur Soboń, dzięki którego staraniom Łęczna znalazła się na liście rządowego projektu. W konferencji udział wzięli również Mirosław Czech, Dyrektor Lubelskiego Oddziału GDDKiA , Krzysztof Niewiadomski Starosta Łęczyński, Leszek Włodarski Burmistrz Łęcznej, Arkadiusz Biegaj Przewodniczący Rady Powiatu w Łęcznej i Krzysztof Matczuk Przewodniczący Rady Miasta Łęczna.