Powiatowy Urząd Pracy w Łęcznej od dnia 1 kwietnia 2020 r. realizuje wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej skierowanej do przedsiębiorców prowadzących działalność lub mających siedzibę na terenie powiatu łęczyńskiego, którego celem jest pomoc rekompensująca negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19.

Wnioski o udzielenie wsparcia należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łęcznej – właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce wykonywania pracy przez pracowników – w formie elektronicznej poprzez portal www.praca.gov.pl . By skorzystać z formy elektronicznej, trzeba mieć przynajmniej Profil Zaufany, ten z kolei można założyć za pośrednictwem bankowości internetowej, z której większość przedsiębiorców korzysta, bez konieczności wychodzenia z domu. Złożenie wniosku w formie elektronicznej znacznie przyspieszy udzielenie wsparcia.