powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

            Obecna sytuacja spowodowała, że rząd musiał podjąć wiele niestandardowych, a zarazem systemowych rozwiązań. I taka jest właśnie tzw. Tarcza Antykryzysowa. To zestaw wielu połączonych ze sobą rozwiązań, które zapewnią gospodarce wsparcie przy zachowaniu stabilności finansów publicznych.


            Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te wchodzą w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.
            Więcej szczegółów na temat tej formy wsparcia i informacje na temat sposobu jej uzyskania znajdą Państwo na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/tarcza-antykryzysowa-wsparcie-z-zus/2551371
            W celu dokładnego zapoznania się z całościowym pakietem antykryzysowych działań rządu zachęcamy do odwiedzenia serwisu internetowego Rzeczypospolitej Polskiej: www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/ .