W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się posiedzenie członków Zespołu Zarządzania Kryzysowego naszego powiatu. Obecni byli przedstawiciele: Wojsk Obrony Terytorialnej, gmin: Cyców, Ludwin, Łęczna, Milejów, Puchaczów, Spiczyn, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej, Powiatowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, Starostwa Powiatowego w Łęcznej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej oraz Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Spotkanie miało na celu wymianę informacji na temat aktualnej sytuacji w naszym regionie, stanu przygotowania szpitala, współpracy jednostek samorządu terytorialnego z Wojskami Obrony Terytorialnej. Wg. stanu na dzień 16-03-2020 r. (godz. 15:00) w naszym powiecie nie stwierdzono wystąpienia przypadku zachorowania na wirusa COVID-19.