„Bezpieczny dom i gospodarstwo” to konkurs plastyczny, którego celem jest edukacja dzieci w zakresie zachowania bezpieczeństwa w momencie występowania wszelkiego typu zagrożeń.

Zdolność radzenia sobie z niebezpieczeństwem kształtowanie postaw moralnych i prospołecznych to podstawowe zadania konkursu, które przyświecają jego realizacji. Konkurs został zorganizowany w partnerstwie z Oddziałem Regionalnym KRUS w Lublinie oraz wspólnie z przedszkolami i szkołami podstawowymi, które przystąpiły do programu.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria wiekowa 6 lat
I miejsce – Izabela Radczak Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łęcznej
II miejsce – Aleksandra Borys Przedszkole w Puchaczowie
III miejsce – Oliwia Kręblasz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łęcznej

Kategoria wiekowa 7 lat
I miejsce – Miłosz Rzepka Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łęcznej
II miejsce – Krystian Starzewski Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łęcznej
III miejsce – Mateusz Piech Szkoła Podstawowa w Cycowie

Kategoria wiekowa 8 lat
I miejsce – Sandra Węgorek Szkoła Podstawowa w Cycowie
II miejsce – Hanna Lachowska Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łęcznej
III miejsce – Julia Nitendel Szkoła Podstawowa Nr 1 w Głębokiem

Kategoria wiekowa 9 lat
I miejsce – Bartosz Jakubczak Szkoła Podstawowa w Malinówce
II miejsce – Diana Roczon Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie
III miejsce – Paulina Lutruk Szkoła Podstawowa w Cycowie

V grupa – uczniowie niepełnosprawni
Wyróżnienia: Justyna Ficak Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu, Hubert Mazur Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie, Patrycja Tomczak Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu, Wiktor Reluga Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łęcznej, Kacper Szymański Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie, Wiktoria Górecka Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie.

Organizatorem konkursu był Zespół ds. Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Łęcznej przy pomocy koordynatorów gminnych programu edukacyjnego „Bezpieczne życie”.
Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej i Placówkę Terenową KRUS w Łęcznej.