powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Spotkanie wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem i lokalnej społeczności z żeńską drużyną piłkarską GKS Górnik Łęczna oraz ich trenerem – Piotrem Mazurkiewiczem, to kolejna akcja społeczna w ramach wygranego konkursu „WzMOcnij swoje otoczenie”, która miała miejsce 20 listopada br.

Zawodniczki klubu oraz trener, pan Piotr Mazurkiewicz przedstawili uczestnikom spotkania niezwykle ciekawą prezentację multimedialną ukazującą historię drużyny oraz osiągnięcia wynikające z ogromnej charyzmy, wytrwałości i często wielu wyrzeczeń – rodzinnych, osobistych, towarzyskich. Panel dyskusyjny pod hasłem: „ Tam gdzie warto jest dotrzeć, nie ma dróg na skróty”, kierowany głównie w formie dialogu motywującego przez pana Piotra spotkał się z pasjonującą dyskusją. Trener podkreślał jak ważne jest dążenie za swoimi pasjami, rozwijanie umiejętności i zdolności, kreatywne radzenie sobie z niepowodzeniami i porażkami – w myśl maksymy: „Upadnij siedem razy – wstań 8”. Wskazywał, że główna droga do osiągnięcia sukcesu musi być oparta na pozytywnym nastawieniu, odpowiedzialności, systematyczności, współpracy i przestrzeganiu ogólnospołecznych zasad. Postawieniu i realizowaniu celów długoterminowych.

Trener zachęcał do uprawiania sportu i rekreacji na powstałej w MOW siłowni zewnętrznej, która przynosi korzyści dla zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego.

Podczas wizyty miała również miejsce otwarta lekcja pokazowa gry w Speed-ball prowadzona przez  nauczyciela MOW, wicemistrza Polski w tej dziedzinie. Zawodniczki klubu  bardzo chętnie wzięły udział w ćwiczeniach praktycznych. Choć aura nie dopisywała, można było skorzystać z urządzeń na siłowni zewnętrznej.

Kolejne działanie  projektu – edukacyjne spotkanie z dietetyczkami Centrum Dietetycznego Natur House z Łęcznej  miało miejsce w dniu 26 listopada br.  Dotyczyło zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, suplementów. Każdy uczestnik spotkania mógł  skorzystać z konsultacji dietetycznej, wykonać specjalistyczne pomiary ciała, sprawdzić zawartość tkanki tłuszczowej oraz wody metabolicznej w organizmie.