Popularyzacja aktywnego i systematycznego wypoczynku wśród seniorów, podniesienie świadomości na temat zbawiennego wpływu ruchu na zwalczanie chorób cywilizacyjnych oraz integracja osób, które ukończyły 50 rok życia – to cele, które przyświecają corocznym Halowym Igrzyskom Seniorów.

Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie przy współpracy Starostwa Powiatowego  w Łęcznej oraz Urzędu Miasta w Łęcznej zorganizowało już po raz szósty igrzyska, które w tym roku zostały przeprowadzone 17 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Czwórbój dla Władz Samorządowych, tenis stołowy, corn hole, piłka siatkowa oraz nożna czy wyścig okrężny na hulajnogach – to tylko nieliczne z dyscyplin, w których konkurowali seniorzy z Lubelszczyzny. Impreza okazała się świetną zabawą w przyjacielskiej atmosferze. Zaangażowanie zawodników było bardzo duże dzięki wzajemnemu dopingowaniu i wsparciu. Kondycja i umiejętności uczestników mogłyby zawstydzić niejednego młodego amatora sportu.

Fot. arch. Tymczasem Fotografia