Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spróbowania swoich sił w I Powiatowym Dyktandzie im. prof. Walerego Pisarka.

Rozbudzanie świadomości językowej wśród młodzieży i dorosłych, propagowanie umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym, wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych kompetencji językowych, popularyzacja postaci patrona – śp. profesora Walerego Pisarka, to cele jakie przyświecają organizacji spotkania.

Organizatorami dyktanda są: Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Jaszczowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Milejowa.

Dyktando odbędzie się 8 listopada 2019 roku o godzinie 9.00 w budynku Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie przy ul. Partyzanckiej 62.