Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda już po raz czwarty gościł w powiecie łęczyńskim. Tym razem w jego gabinetach przebadano ponad 140 dzieci. Akcja podobnie jak w poprzednich latach cieszyła się dużym zainteresowaniem, czego dowodem było szybkie zapełnienie się list.

Bezpłatne badania dzieci w wieku od 9 m-cy do 6 lat odbywały się w unikalnym ambulansie medycznym Fundacji McDonalda, stacjonującym przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej. Wykonywanie badań USG u dzieci pozwala na wykrywanie we wczesnym stadium jednostek chorobowych jamy brzusznej, szyi, narządów rodnych, a także innych patologii wieku rozwojowego, które przebiegają skrycie i nie dają żadnych objawów.

Badania przebiegały w miłej atmosferze dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy służyli swoją pomocą małym pacjentom oraz i ich opiekunom. Wolontariusze dokładali wszelkich starań aby umożliwić również wykonanie badań u osób zapisanych na listach rezerwowych.

Dwudniową akcję profilaktyczną „Nie nowotworom u dzieci” finansowano z budżetu Powiatu Łęczyńskiego.