powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W niedzielę 22 września w Ludwinie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łęczyńskiego. Uczestniczyły w nich drużyny, które zwyciężyły w zawodach na poziomie gmin w latach 2018/2019.

Na obiektach sportowych LGKS Ludwiniak na starcie stanęło 16 drużyn (tym 5 drużyn kobiecych). Rywalizacja przeprowadzona została w trzech konkurencjach: musztra strażacka, sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Łęcznej, a sędzią głównym zawodów był bryg. Marian Lato.

Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii drużyn męskich przedstawia się następująco:
1 miejsce OSP Ostrówek z wynikiem 101,20 pkt.
2 miejsce OSP Cyców z wynikiem 110,42 pkt.
3 miejsce OSP Ciechanki z wynikiem 111,47 pkt.
4 miejsce OSP Nowy Stręczyn z wynikiem 115,40 pkt.
5 miejsce OSP Jawidz z wynikiem 116,83 pkt.
6 miejsce OSP Łańcuchów z wynikiem 118,23 pkt.
7 miejsce OSP Dratów z wynikiem 119,90 pkt.
8 miejsce OSP Spiczyn z wynikiem 139,62 pkt.
9 miejsce OSP Łuszczów Kol. z wynikiem 140,77 pkt.
10 miejsce OSP Czarny Las z wynikiem 144,17 pkt.
11 miejsce OSP Milejów z wynikiem 149,50 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii drużyn kobiecych przedstawia się następująco:
1 miejsce OSP Jawidz z wynikiem 126,73 pkt.
2 miejsce OSP Albertów z wynikiem 140,05 pkt.
3 miejsce OSP Świerszczów z wynikiem 143,45 pkt.
4 Miejsce OSP Rogóźno z wynikiem 162,48 pkt.
5 miejsce OSP Zalesie z wynikiem 166,76 pkt.

Przy pięknej, słonecznej aurze nie zabrakło kibiców oraz zaproszonych gości, wśród których byli: Artur Soboń Wiceminister Inwestycji i Rozwoju, Leszek Włodarski Burmistrz Łęcznej, Arkadiusz Biegaj Przewodniczący Rady Powiatu oraz wójtowie gmin powiatu łęczyńskiego.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Łęczyński oraz Burmistrza Łęcznej i wójtów gmin.