Tradycja, zdrowa żywność oraz ochrona środowiska były tematami spotkania Kół Gospodyń Wiejskich w Poniatowej, które miało miejsce 22 września 2019 r. Powiat łęczyński reprezentowały  KGW z Ciechanek, KGW z Zezulina Drugiego oraz KGW „Ludwiczanki”.

Delegacja  kobiet z naszego powiatu miała możliwość podzielenia się z uczestnikami konferencji doświadczeniami i pomysłami dotyczącymi lokalnej działalności. Spotkanie było również okazją aby wymienić się przepisami, miło spędzić czas i zawrzeć nowe znajomości . Należy pamiętać, że to w dużej mierze dzięki nim – kobietom wyjątkowym i gospodarnym życie wiejskie nabiera barw, pielęgnowane są tradycje, pojawiają się nowe inicjatywy wiejskie.

Konferencja była kolejną okazją ku temu, aby zmobilizować i wesprzeć działania kobiet zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich.