19 września w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów najlepszym uczniom szkół powiatowych za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce, uzyskane w II semestrze roku szkolnego 2018/2019. Stypendia otrzymało łącznie 20 osób.

Najliczniejszą grupę wśród nagrodzonych za wyniki w nauce stanowią uczniowie milejowskiego „Bolivara”- osiem osób. Ponownie uczennica tej szkoły Jessica Marczak osiągnęła najwyższą średnią. Stypendia za wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych otrzymało troje uczniów, w tym dwoje z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej i jeden uczeń z Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie. Uczennica Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka  w Łęcznej Jolanta Brzostowska otrzymała trzy stypendia – za wyniki w nauce oraz dwa za wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.

Stypendyści:
Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie:

1. Sylwia Grela – średnia 5,08
  2. Laura Kubić – średnia 5,22
  3. Jessica Marczak – średnia 5,50
  4. Dawid Michalski – średnia 5,00
  5. Weronika Misiak – średnia 5,00
  6. Karolina Panuś – średnia 5,37
  7. Aleksandra Ryś – średnia 5,25
  8. Julia Steć– średnia 5,11
  9. Radosław Wójcik – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Wiedzy o ubezpieczeniach

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej: