powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Tablica pamiątkowa opracowana przy użyciu wycinarki plazmowej CNC, breloki z logo Zespołu Szkół Górniczych wykonane na drukarce 3D czy też praktyczny pokaz zabudowy chodnika – te i inne atrakcje towarzyszyły uroczystemu otwarciu warsztatów na Pasterniku, które miało miejsce 19 września br.

W ramach realizacji projektu wykonano modernizację budynków, nowe pracownie, poprawiono infrastrukturę sieci elektrycznej, instalacji c.o. oraz instalację wodno-kanalizacyjną, ale przede wszystkim doposażono pracownie szkolne w nowe maszyny i urządzenia. Warsztaty na Pasterniku zyskały takie urządzenia jak: tokarka z cyfrowym wyświetlaczem 3D, tokarka CNC, plazmowa przecinarka plazmowa, frezarka 1212V. Łączna wartość zakupionych maszyn wynosi 371 091,00 zł.

Do pracowni mechanicznej przy ul. Bogdanowicza zakupiono maszyny i urządzenia stosowane w branży mechanicznej i elektrycznej: kamerę termowizyjną, sterowniki do maszyn i silników, falowniki, miernik rezystancji uziemień CPU, silniki: synchroniczny, bocznikowy, indukcyjny, uniwersalny, maszynę wielofunkcyjną prądu stałego oraz drukarkę 3D – a wszystko po to, aby wspomóc naukę zastosowania nowoczesnych technologii i i programów informatycznych w nauczanych zawodach.

Łącznie na realizację zadań w Zespole Szkół Górniczych wydano ok. 1 mln. 341 tys. zł. Projekt został zrealizowany w ramach Działania 13.6. Infrastruktura Kształcenia zawodowego i ustawicznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, pod nazwą: „Modernizacja Infrastruktury Szkół Zawodowych w Powiecie Łęczyńskim”. Nie ma lepszej formy nauki i rozwoju niż praktyka, która pozwala sprawdzić nabytą wiedzę teoretyczną i utrwalić przyswojone umiejętności – jesteśmy pewni, że nowo otwarte warsztaty przyczynią się do rozwoju Szkół Górniczych.