8 września br. mieszkańcy Gminy Cyców spotkali się by wspólnie uczcić święto plonów. Powiat Łęczyński reprezentował Arkadiusz Biegaj – Przewodniczący Rady Powiatu w Łęcznej.

Barwny korowód dożynkowy, prezentacja wieńców oraz obrzęd dzielenia chlebem stanowiły tradycyjny element Gminno-Paradialnych Dożynek w Cycowie. Kapele ludowe, prezentacje wokalne lokalnych talentów oraz występ Agnieszki Polak to atrakcje, które umilały czas przybyłym na imprezę mieszkańcom. Największą atrakcją dnia był pokaz trików i efektów iluzjonistycznych zaprezentowany przez Magika Markusa – laureata wielu nagród międzynarodowych festiwali iluzji, który swoim kunsztem zachwycił zarówno dzieci jak i dorosłych. Zakończeniem bogatego programu była zabawa pod chmurką z zespołem „Mało Znani”.