„Milejowski Koncentrat Smaków” pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne 2019 w Milejowie. Uroczysta Msza święta a następnie barwny Korowód Dożynkowy, który przeszedł ulicami Milejowa stanowiły piękne rozpoczęcie tegorocznego Święta Plonów. Podczas uroczystości Powiat Łęczyński reprezentował Michał Pelczarski – Wicestarosta Łęczyński.

Część tradycyjną Dożynek, czyli barwny korowód oraz obrzęd dzielenia chlebem wzbogaciło widowisko dożynkowe „Wakacyjna Akademia Folkloru” oraz  liczne występy lokalnych artystów. Wieczorem odbyły się koncerty zaproszonych wykonawców tj. Cygański Tabor, 4 Dreamers oraz Power Play, które przyciągnęły tłumy okolicznych mieszkańców. Niewątpliwą atrakcją święta był wieczorny Pokaz Tańca z Ogniem, przygotowany przez Gród Słowiański w Wólce Bieleckiej.