powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Już po raz ósmy w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie wybitnych utworów należących do kanonu polskiej literatury. W tym roku w ramach akcji Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej zaprasza 10 września br. o godz. 10:00 do siedziby książnicy na wspólną lekturę „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej.

Wydarzenie kierowane jest szczególnie do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łęczyńskiego oraz wszystkich przyjaciół biblioteki. Spotkanie rozpocznie się od prezentacji biogramu pisarki, wzbogaconego ciekawostkami z jej życia. Chętni uczestnicy odczytają całą nowelę. Wszelkie refleksje oraz spostrzeżenia  po przeczytaniu „Dobrej pani” będą stanowiły punkt wyjścia do dyskusji na temat „mody na pomaganie”. Uzupełnieniem wiedzy o Elizie Orzeszkowej będzie wystawa prezentująca zdjęcia pisarki, jej rodziny oraz przyjaciół.

Jak co roku, na zakończenie odbędzie się quiz na temat życia twórczyni i czytanej noweli. Właściwe odpowiedzi zostaną nagrodzone egzemplarzami czytanej lektury, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają pamiątkowe dyplomy ozdobione pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy!