Współczesny świat jest mobilny, tym bardziej ważne jest, aby mieszkańcy naszego powiatu mieli ułatwiony dostęp do środków komunikacji publicznej. To właśnie zapobieganie wykluczeniu komunikacyjnemu stanowiło przyczynek do powstania Ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, która weszła w życie 18 lipca br.

Pragniemy Państwa poinformować, że Starostwo Powiatowe uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu na realizację powyższych zadań w powiecie łęczyńskim. Dzięki pozyskanym środkom powstaną dwie nowe linie: Łęczna-Charlęż, Łęczna-Spiczyn oraz Łęczna-Cyców-Łęczna.

Linia Łęczna-Charlęż, Łęczna-Spiczyn swym zasięgiem obejmie następujące miejscowości: Charlęż, Jawidz, Zawieprzyce, Zawieprzyce Kolonia, Nowa Wólka, Stoczek, Kijany, Spiczyn Gmina, Kijany, Nowogród, Trębaczów, Ziółków, Karolin, Witaniów, Podzamcze, Łęczna.
Linia Łęczna-Cyców-Łęczna przebiegać będzie przez: Starą Wieś, Turowolę, Puchaczów, Bogdankę, Nadrybie, Wólkę Nadrybską, Garbatówkę, Ostrówek Podyski, Świerszczów Kolonię, Kopinę, Cyców, Podgłębokie i Janowicę.

Umowa na dofinansowanie zostanie podpisana już 30 sierpnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, zaś nowe linie ruszą niezwłocznie po wyłonieniu operatora.