Piękna, słoneczna pogoda stanowiła znakomitą oprawę tegorocznych Dożynek Gminnych w Puchaczowie, które odbyły się w dn. 25 sierpnia br. Powiat Łęczyński reprezentowała Wioletta Wachewicz – Sekretarz Powiatu.

Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnych elementów tj. barwny korowód, wieńce dożynkowe czy obrzęd dzielenia chlebem. Bogaty program artystyczny wydarzenia, podczas którego okazję do zaprezentowania swojej twórczości mieli również lokalni artyści, stanowił niewątpliwą atrakcję Święta Plonów. Na scenie wystąpili: Zespół Bęmboludy, Górnicza Kapela Podwórkowa „Karbon” oraz uczestnicy Dziennego Domu „Senior +” w Bogdance. Wieczór uświetnili również tacy artyści jak: Miły Pan, Top Girls i Luka Rosi.

Zakończeniem dożynek był pokaz pirotechniczny, który swoim światłem rozświetlił niebo nad Puchaczowem.