powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Jak napisać dobry projekt ? To pytanie przyświecało szkoleniu, które odbyło się w dn. 22 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Łęcznej. Już po raz drugi, mieliśmy zaszczyt gościć kobiety gospodarne i wyjątkowe. Spotkanie było okazją do rozmowy, pytań i wymiany doświadczeń wiązanych z pozyskiwaniem środków zewnętrznych na działanie KGW.

Przedstawicielki 27 Kół Gospodyń Wiejskich zapoznały się m.in. z takimi zagadnieniami jak: gdzie szukać grantów, jak określić grupy docelowe, jak formułować cele projektu metodą SMART. Szkolenie obfitowało również w liczne praktyczne wskazówki i uwagi. Duża frekwencja podczas warsztatów świadczy o tym, że nasze organizacje chcą się dokształcać i działać na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

Wiedzą dotyczącą pozyskiwania środków podzielili się: Kamila Grzywaczewska – Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego, dr hab. Grzegorz Grzywaczewski – Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie, Michał Pelczarski – Wicestarosta Łęczyński, Edyta Kasprzyk – pracownik Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

Wszystkim uczestnikom warsztatów życzymy sukcesów w pozyskiwaniu środków. Zachęcamy Państwa do uważnego obserwowania naszej strony, wkrótce podamy termin następnego szkolenia – tym razem, już w formie warsztatowej opracujemy wspólnie przykładowy wniosek.