Miniony weekend upłynął pod znakiem święta Gminy Cyców. Mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście spotkali się w dn. 10-11 sierpnia na kompleksie boisk sportowych.

Zawody wędkarskie, rajd pieszy, turniej piłki siatkowej i nożnej, zawody strzeleckie – to aktywności, które zgromadziły licznych amatorów sportu i aktywnego wypoczynku. Wieczory przepełnione muzyką i zabawą, uświetniał koncerty lokalnych talentów działających przy Gminnym Domu Kultury w Cycowie oraz zespołów m.in. Tex, Don Vasyl Junior, Sonnic, Novator, Czadoman.

Niedziela poświęcona była upamiętnieniu 99. Rocznicy Bitwy pod Cycowem. Złożenie wiązanek na cmentarzu wojennym, Msza Święta, apel poległych i salwa honorowa – tak uczestnicy wydarzenia upamiętnili bój pomiędzy IV Brygadą Jazdy, a oddziałami bolszewickiej 58. Brygady Strzelców, który był epizodem Bitwy Warszawskiej.

Powiat Łęczyński reprezentowali: Pani Wioletta Wachewicz – Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego oraz Pan Arkadiusz Biegaj.