Sympatyczna atmosfera i piękna pogoda towarzyszyły XXII Ogólnopolskiemu Festiwalowi Kapel Ulicznych i Podwórkowych, który odbył się w dniach 27-28 lipca.

Tego roku do Łęcznej przybyło 15 kapel, wśród których znajdowali się rokroczni uczestnicy przeglądu jak i debiutanci. Wysoki poziom wykonawstwa i ciekawa aranżacja podczas występów  były nie lada wyzwaniem dla jury. „Śląski folklor” w wykonaniu kapeli Śląskie Bajery otrzymał Statuetkę i główną nagrodę festiwalu. Nagroda Publiczności oraz Puchar ufundowany przez Prezesa Radia Lublin została przyznana Sentymentalnej Kapeli Podwórkowej z Piask Lubelskich. We wręczeniu nagród uczestniczył Michał Pelczarski Wicestarosta Łęczyński.

Po ogłoszeniu wyników odbył się koncert laureatów oraz występ kapeli Rawskie Retro z Rawy Ruskiej. Publiczność bawiła się w rytmach muzyki a łęczyńskie niebo rozbłysło od świateł  fajerwerków.