Ponownie urokliwy Krasnobród był gospodarzem jubileuszowych XX Wojewódzkich Igrzysk Rekreacyjno-Sportowych oraz V Letnich Igrzysk Seniorów. Celem Igrzysk jest popularyzacja czynnego wypoczynku oraz aktywizacja samorządów gminnych i powiatowych do działania na rzecz rozwoju sportu.

70-osobowa delegacja sportowców Powiatu Łęczyńskiego z gmin: Milejów, Łęczna, Ludwin  i Puchaczów wzięła udział w igrzyskach. Ekipie sportowców przewodniczył  Wicestarosta Michał Pelczarski oraz Ryszard Kurzępa i Ryszard Białek – powiatowi działacze LZS.

Uczestniczący zawodów mieli okazję rywalizować w konkurencjach indywidualnych i drużynowych, które zostały przygotowane zarówno dla przedstawicieli władz samorządowych jak i gminnych, z podziałem na wiek oraz płeć. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka to tylko tradycyjne konkurencje w jakich startowały drużyny. Nie zabrakło oryginalnych dyscyplina jak chociażby spacer farmera, polegający na przenoszeniu worków z piaskiem o pokaźnej wadze czy narty integracyjne wymagające zsynchronizowania ruchów całej drużyny.  Zawodnicy mogli wykazać się również w konkurencjach indywidualnych takich jak zwody wędkarsko-spławikowe czy rzut lotką do tarczy. Dużo emocji dostarczył konkurs siłacza czy przerzucanie opony traktorowej.

Nasza reprezentacja odniosła sukces zajmując 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej powiatów (13 powiatów, wygrał Tomaszów Lubelski). Poszczególne gminy zajęły następujące miejsca: Łęczna – 6, Milejów – 18, Ludwin – 19, Puchaczów – 33 (41 gmin, wygrała gmina Ulchówek).

Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki piłki siatkowej (Ola Dobies, Ola Petz, Patrycja Ciupa) z Milejowa, 2 m-ce piłka siatkowa plażowa (Piotr Zieliński, Bartosz Gąsiorowski), koszykarze z Łęcznej (Łukasz Bijata, Darek Czajka, Rafał Sidor, Marek Sidor, Przemek Małyszek) zajęli 2 m-ce, piłka nożna (Łukasz Sawicki, Łukasz Wywrocki, Paweł Kramek, Bartek Patryk, Janusz Radko, Artur Wilkowicz,  Darek Czuryszkiewicz, Marcin Kędzierski, Mariusz Wieczorek, Sergiusz Prusak, Michał Mazur) 3 m-ce, czwórbój władz samorządowych powiatu (Michał Pelczarski ,Łukasz Sawicki, Stanisław Bosak) 3 m-ce, zawody wędkarsko-spławikowe wygrał Radek Mróz z Łęcznej, zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn wygrała ekipa z Rogóźna, gmina Ludwin. Dużo było konkurencji  w których nasi zawodnicy klasyfikowani byli tuż za podium. W klasyfikacji Letnich Igrzysk Seniorów (+50 lat) ekipa z powiatu zajęła 5 m-ce (na 13). Wśród miejsc medalowych trójbój mężczyzn (Andrzej Kawalec, Stanisław Bosak, Sławomir Stasikowski ) 1 miejsce, rzut podkową do celu (Małgorzata Kalinowska, Sławomir Stasikowski) 1 m-ce, piłka nożna (Andrzej Kawalec, Stanisław Paszkiewicz, Sławomir Stasikowski,  Adam Duklewski,  Kazimierz Brzozowiec, Stanisław Bosak, Piotr Superson, Tadeusz Gmurkowski, Mirosław Kowalik, Zdzisław  Świca, Roman Świca) tuż za podium, 4 m-ce. Seniorzy brali udział jeszcze w kilku konkurencjach.

Organizatorem Igrzysk było Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lublin, Starostwa Powiatowego w Zamościu i Urzędu Miasta i Gminy Krasnobród.