powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Ludwin 21 lipca obchodził  po raz piaty Święto Chleba i Makaronu. Michał Pelczarski Wicestarosta Łęczyński był gościem wydarzenia.

Chleb wypiekany w miejscowej piekarni Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, którego smak zna chyba każdy z regionu, oraz domowy makaron lokalnej firmy POL-MAK zgromadziły tłumy osób chętnych spędzić ten dzień wspólnie na biesiadzie. Goście mogli  spróbować wielu ciekawych potraw i poznać lokalne wyroby rękodzielnicze.

Tak jak zapowiadał Andrzej Chabros – Wójt Gminy Ludwin festyn był okazją do wspólnej zabawy i promocji atrybutów regionu. W ramach Święta zorganizowane zostały liczne wydarzenia towarzyszące: Biblioteczny Quiz wiedzy o Gminie Ludwin, Zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Makaroniarni POL-MAK, Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Ludwinie, Wybory Miss Ludwina, Wybory Małej Miss oraz konkursy z nagrodami.

Jak mówili uczestnicy imprezy, najlepszy chleb na świecie i znany na całą Polskę makaron POL-MAK w końcu doczekały się swojego cyklicznego święta.

Na zakończenie festynu wystąpił Zespół B6 a całe wydarzenie zwieńczyła wspólna zabawa do późnych godzin nocnych.