W dniu dzisiejszym Wicestarosta Michał Pelczarski, wspólnie ze Starostą Świdnickim Łukaszem Reszką uczestniczyli w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym Ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Gospodarzem spotkania, które odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, było Ministerstwo Infrastruktury. W spotkaniu uczestniczył również m.in. Wiceminister Inwestycji i Rozwoju  Artur Soboń oraz Premier Mateusz Morawiecki.

Ustawa powołująca „Fundusz Autobusowy” wchodzi w życie z dniem 18 lipca 2019 roku, dając możliwość dofinansowania ze środków rządowych zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Podejmowane działania mają na celu rozwiązanie problemów wykluczenia komunikacyjnego w Polsce.