powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Od mszy świętej w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej rozpoczęły się obchody Święta Policji w naszym powiecie. W tym roku Święto Policji ma szczególny wymiar, gdyż obecnie obchodzona jest 100. rocznica powstania Policji Państwowej. 

Nabożeństwo w intencji wszystkich policjantów było sprawowane przez ks. Andrzeja Lupę. Następnie na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej odbył się uroczysty apel. W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda, przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta i gmin oraz innych służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie. Powiat Łęczyński reprezentowany był przez Wicestarostę Michała Pelczarskiego.

Podczas apelu 24 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Lublinie insp. Mariusza Siegiedy akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. 

W dalszej części uroczystości zaproszeni goście przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej gratulacje i podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy
i pracowników policji. Uroczyste obchody Święta Policji uświetniała Orkiestra Górnicza.