powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Pomimo upału wiele osób zdecydowało się wziąć udział w VII edycji Kameralnego Rajdu Rowerowego, organizowanego przez Stowarzyszenie Agroturystyczne „Polesia Czar” w ramach dotacji przekazanej przez Powiat Łęczyński.

Rajd odbył się w niedzielę 16 czerwca i wzięło w nim udział ok. 60 osób. W tym roku wszyscy chętni, którzy stawili się na miejscu zbiórki przy spichlerzu w parku na Podzamczu, udali się na wspólną wyprawę z Łęcznej nad jezioro Łukcze. Nad jeziorem mogli odpocząć i skorzystać z atrakcji oferowanych przez Ośrodek Wypoczynkowy „Łukcze”, gdzie obok wygodnych drewnianych domków znajdują się:  plaża, altana, boisko do piłki siatkowej, plac zabaw. Przed powrotem do Łęcznej zjedli pyszne pierogi w wielu smakach, z których słynie restauracja w gospodarstwie agroturystycznym „Marynka” w Wólce Cycowskiej. Na liczącej ok. 45 km trasie Łęczna–jez. Łukcze – Łęczna mogli podziwiać malownicze i zróżnicowane krajobrazy gminy Ludwin, położonej na terenie Parku Krajobrazowego „Pojezierze Łęczyńskie”.

Nad  bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali strażacy ochotnicy z gminy Ludwin. Dzięki zapewnieniu przez organizatorów dużej ilości wody i sprawnej organizacji rajdu przy pomocy członków Łęczyńskiego Stowarzyszenia Rowerowego „Pojezierze”, wszyscy uśmiechnięci i w dobrej formie wrócili do Łęcznej.