powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje 2019”. Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu oraz uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą czy wypoczynkiem.

Aby dołączyć do akcji wystarczy na stronie BezpieczneWakacje.pl (zakładka DOŁĄCZ+ ) przesłać zgłoszenie oraz:
1) przeprowadzić w czasie przedwakacyjnym zajęcia o tematyce bezpieczeństwa, na podstawie gotowych scenariuszy (dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, od 9 do 12 lat, od 13 do 16 lat)
2) lub umieścić baner informacyjny akcji na stronie internetowej swojej szkoły.

Bezpłatne scenariusze i banery można pobrać ze strony internetowej BezpieczneWakacje.pl (zakładka POBIERZ).

Szkoły, które przyłączą się do akcji mogą dodatkowo otrzymać plakaty informacyjne i certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji. Zachęcamy do rozwieszenia tych materiałów w placówce. Wpłynie to pozytywnie na wizerunek szkoły oraz zwiększy zaufanie rodziców i dzieci.

W ramach akcji organizowany jest ogólnopolski konkurs plastyczny „ Moje Bezpieczne wakacje 2019 – (Nie)znane atrakcje mojego regionu” pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs prowadzony będzie od 19 czerwca (prace można przygotować wcześniej). Formularz zgłoszeniowy zostanie uruchomiony wkrótce na stronie: BezpieczneWakacje.pl (zakładka KONKURS).

W tym roku konkurs to także unikalna szansa na popularyzację nieznanych regionalnych atrakcji turystycznych na ogólnopolską skalę!