powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Wśród wielu atrakcji przygotowanych w naszym regionie dla dzieci z okazji ich święta, szczególe miejsce zajmuje wspólna rozrywka dzieci z rodzicami. Cóż może bardziej jednoczyć rodziny, niż wysiłek mający w perspektywie osiągnięcie wspólnego celu?

Taką propozycję spędzenia czasu zaproponowało Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu w postaci Rodzinnego Spływu Kajakowego. Spływ ten pierwotnie miał się odbyć po Bystrzycy i Wieprzu z Sobianowic do Zawieprzyc, ale z powodu niskiego stanu wody w Bystrzycy i konieczności wykonania kilku trudnych przenosek został w ostatniej chwili przeniesiony na Wieprz – z Zawieprzyc do Wólki Rokickiej w celu zapewnienia uczestnikom maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu.

Przy pięknej pogodzie 1 czerwca, uczestnicy spływu zebrali się przy stanicy kajakowej w Wólce Rokickiej, skąd autokarem zostali przewiezieni do punktu startu w Zawieprzycach. Przed zwodowaniem kajaków wszyscy otrzymali na drogę wodę i jabłka. Po krótkim szkoleniu z zasad bezpiecznego zachowania w kajaku, wypłynęli na Wieprz.

Po czterogodzinnym rodzinnym wysiłku dotarli bezpiecznie do celu – przystani „Tomi” w Wólce Rokickiej, gdzie na uczestników czekało pieczenie kiełbasek przy ognisku i słodki poczęstunek. Najmłodsi mogli poćwiczyć rzut rzutką ratowniczą do celu. Wszyscy uczestnicy spływu dostali pamiątkowe upominki a dzieci dodatkowo opaski odblaskowe.

Na zakończenie imprezy głos zabrał Prezes Stowarzyszenia i przewodnik turystyki kajakowej w jednej osobie – Piotr Zglejszewski. Podziękował wszystkim, którzy postanowili zaufać stowarzyszeniu i spędzić ten wyjątkowy dzień razem ze swoim dziećmi w kajaku.  Podziękował Zarządowi Powiatu w Łęcznej za udzieloną dotację na wydarzenie, wyrażając nadzieję na kolejne tego typu spotkanie w przyszłym roku.