W drugiej połowie maja w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się VII Gala podsumowująca edycję Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” i Konkursu „Lider Innowacji”. Przedsięwzięciu patronują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Kurator Oświaty w Lublinie.

W gronie 32 szkół, które w 2019 roku uhonorowane zostały Certyfikatem Szkoła Innowacji znalazły się cztery szkoły z powiatu łęczyńskiego: Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach, Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespół Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej oraz Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie.

Głównym celem projektu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.