powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

3  czerwca br. na terenie  przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nadrybiu  odbył się coroczny piknik dla uczniów i ich rodzin. Wśród zaproszonych gości byli: Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego – Dawid Kostecki,  panie Inspektor ds. Oświaty w Gminie Puchaczów – Urszula Kłembokowska i Dominika Zabłotna,  kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej – Maria Lisek-Zięba, koordynator Dziennego Domu Senior w Bogdance – Barbara Broniecka oraz  Radni Gminy Puchaczów.

Tegoroczne hasło imprezy „Ja też mam talent” zachęcało uczniów do zaprezentowania swoich zdolności oraz pasji. Dzieci tańczyły, śpiewały a nawet układały puzzle na czas. Podczas konkurencji „Kocham Cię Polsko” uczestnicy  mogli wykazać się wiedzą i sprytem, a widzom dostarczyć dobrego humoru. Na scenie oprócz przedszkolaków i uczniów szkoły w Nadrybiu wystąpili zaproszeni goście z Warsztatów Zajęciowych w Janowicy. Odbył się również mecz piłki nożnej – nauczyciele i rodzice kontra dzieci – o Puchar Starosty Łęczyńskiego. Spotkanie było również okazją do uroczystego wręczenia nagród dla zwycięzców szkolnych konkursów.

Piknikowi towarzyszył finał akcji „Kilometry Dobra” dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy.  Jednocześnie przez cały czas trwania imprezy przy punkcie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Motyle” odbywała się loteria rzeczowa i sprzedaż cegiełek uprawniających do udziału w V „Charytatywnym Biegu po Zdrowie”, który zakończył imprezę.

Dochód z loterii oraz cegiełek został przekazany 12-letniemu Bartkowi ze Szkoły Podstawowej w Piasecznie, borykającemu się z ciężką, wyniszczającą jego organizm chorobą.

Gratulujemy występów i dziękujemy za okazaną pomoc.