Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Łęczyńskiego Arkadiusz Biegaj byli gośćmi III Wojewódzkiej Wystawy Koni Ras Zimnokrwistych, która odbyła się 2 czerwca 2019 r. w Łuszczowie Drugim.

Organizatorami wydarzenia byli Polski Związek Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych, oraz Gmina Wólka. Współorganizatorami byli Wójt Gminy Ludwin, Wójt Gminy Mełgiew oraz Wójt Gminy Spiczyn. Wystawę Koni patronatem honorowym objęli oraz udzielili wsparcia finansowego: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Powiatu Lubelskiego oraz Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie, natomiast patronatu medialnego udzieliło pismo „Hodowca i Jeździec”.

Ryszard Pietrzak – Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych wraz z Pawłem Gospodarkiem – Zastępcą Wójta Gminy Wólka dokonali otwarcia wystawy i powitali zgromadzonych gości wśród których byli również: Członek Zarządu Powiatu Lubelskiego – Sylwia Pisarek-Piotrowska, Radna Powiatu Lubelskiego – Magdalena Udrycka, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Lublinie, Radna Gminy Wólka – Jolanta Kais, Przewodniczący Rady Gminy Tuczna – Zbigniew Sokołowski, Przewodniczący Rady Gminy Milejów – Andrzej Wirski, Katarzyna Tkaczyk w imieniu Wójta Gminy Ludwin Andrzeja Chabrosa, Dyrektor Polskiego Związku Hodowców Koni – Andrzej Stasiowski, Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Paweł Piotrowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lublinie – Tomasz Brzana, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach – Jolanta Wąsala, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łuszczowie – Magdalena Krystjańczuk, Sekretarz Gminy Wólka – Anna Kruk, Radni i Sołtysi gminy Wólka oraz Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie.

Podczas wystawy wybrano: Najlepszą Klacz, Najlepszego Ogiera oraz Najlepszego Konia Wystawy. Starosta Krzysztof Niewiadomski był fundatorem pucharu dla Najlepszego Konia Wystawy oraz pucharu dla Najlepszego Konia Wystawy z terenu powiatu Łęczyńskiego.