powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

23 maja br. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łęcznej, odbył się XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz Komendę Powiatową Policji w Łęcznej.

Celem konkursu było przekazanie wiedzy na temat niebezpieczeństw, z którymi mogą się zetknąć dzieci i młodzież oraz sposobów, jak się w takich sytuacjach zachować, aby nie stać się ofiarą. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn (składy trzyosobowe, po jednym uczniu szkoły podstawowej z klasy IV, V i VI), które okazały się najlepsze w swoich gminach.

Drużyny z poszczególnych szkół uplasowały się na następujących pozycjach:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Puchaczowie,
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zofiówce,
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Cycowie,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Piasecznie,
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Spiczynie,
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Łysołajach.

Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej w Puchaczowie wystąpiła w składzie: Mariola Borys, Martyna Kowalska, Natalia Stręciwilk, pod opieką Iwony Ćwirzeń, nauczyciela kształcenia zintegrowanego.Dodatkowo w ramach konkursu, za najładniejszy plakat komisja uznała pracę przygotowaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Piasecznie.

Nagrody wręczyli Dawid Kostecki – Wicestarosta Łęczyński, Grzegorz Lipa – zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie oraz Krzysztof Zaborowicz – przedstawiciel Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łęcznej. Po raz kolejny drużyny otrzymały cenne nagrody, m.in.: sprzęt turystyczny, sportowy, elektroniczny czy książki.

Składamy podziękowania sponsorom, młodzieży, nauczycielom za udział w konkursie, dzięki czemu niewątpliwie wzrosła wiedza młodych ludzi na temat bezpieczeństwa. Szczególne słowa podziękowania dla Artura Radko – Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej za pomoc w organizacji etapu powiatowego konkursu oraz poczęstunek dla wszystkich jego uczestników.

Do zobaczenia za rok !