powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej włączył się w akcję społeczną #stoppsychofobii, propagującą ideę wsparcia osób z doświadczeniem kryzysów psychicznych. Akcja zachęca do tego aby nie bać się rozmawiać o stanie psychicznym, nie obawiać się osób, które mają za sobą ciężkie przeżycia czy choroby oraz pomagać im wrócić do społeczeństwa.

Jak można wziąć udział?

1. Wydrukuj ze strony lub odręcznie wykonaj napis #stoppsychofobii,
2. Zrób zdjęcie z kartką z napisem,
3. Zamieść zdjęcie na swoim profilu w social mediach dodając w opisie hasztagi: #stoppsychofobii oraz #zdrowiepsychicznedlawszystkich,
4. Użyj nakładki na swoje zdjęcie profilowe dostępnej na FB (jest dostępna do 3 czerwca),
5. Zaproś rodzinę, znajomych i nieznajomych do uczestnictwa w akcji.

Dla posiadaczy dysku Google: Zamieść zdjęcie na ogólnodostępnym dysku, zdjęcie będzie widoczne dla wszystkich osób, które będą chciały zobaczyć galerię zdjęć. Wszystkie zdjęcia znajdują się na dyskach Google ich autorów, w każdej chwili można samemu je usunąć. link do dysku – tu udostępnij swoje zdjęcie!

Akcja zaplanowana jest do dnia 3 czerwca 2019 r.

3 czerwca 2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się II Kongres Zdrowia Psychicznego pod tytułem „Zdrowie psychiczne dla wszystkich”. Kampania zachęca lokalne środowiska do organizacji tego dnia Marszów Żółtej Wstążki i Dnia Żółtej Wstążki – spotkań, rozmów o zdrowiu psychicznym dla osób, które nie mogą uczestniczyć w kongresie aby mogły poczuć „ducha wydarzeń”.