Przedstawiciele władz Powiatu Łęczyńskiego Arkadiusz Biegaj – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Dawid Kostecki – Wicestarosta wzięli udział w uroczystych obchodach 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Łęcznej przygotowanych przez Urząd Miejski w Łęcznej.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych przy kościele p.w. Św. Marii Magdaleny oraz występami artystycznymi przygotowanymi przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Po Mszy Świętej uczestnicy obchodów udali się w uroczystym przemarszu na Plac Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Przemówienie Wicestarosty Dawida Kosteckiego: przejdź

Na zakończenie odbyło się uroczyste złożenie kwiatów przy pomniku Tadeusza Kościuszki . Uroczystość uświetniły utwory patriotyczne w wykonaniu Orkiestry Górniczej LW „Bogdanka” S.A.