powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W roku szkolnym 2018/2019 placówki oświatowe z terenu powiatu łęczyńskiego włączyły się w akcję poświęconą profilaktyce czerniaka, w ramach IV Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Szkoleniowej „Innowacje w Onkologii” – inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

W ramach tego przedsięwzięcia w ZS Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie, ZS w Ludwinie, ZSG w Łęcznej, MOW w Podgłębokiem przeprowadzono lekcje poświęcone czerniakowi. Uczniowie poznawali zasady profilaktyki, zdobywali umiejętność przeprowadzenia samobadania skóry czy też różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE.

Materiały do przeprowadzenia zajęć opracowane zostały przez Akademię Czerniaka – sekcję Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, której nadrzędnym celem działalności jest zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ww. nowotworu poprzez popularyzację metod skutecznej profilaktyki.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi w zakresie profilaktyki czerniaka!

Link:https://drive.google.com/drive/folders/1eDjd43t0_bAjXpddoZM5zhHdQCzehEL9?usp=sharing