powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

25 marca na terenie naszego powiatu odbyła się akcja informacyjna Rządowego Programu „Nowa Piątka”. W wydarzenie zaangażowane były władze Powiatu Łęczyńskiego, Starosta Krzysztof Niewiadomski i Wicestarosta Dawid Kostecki. Inauguracja akcji „Nowej Piątki” rozpoczęła się na placu targowym w Łęcznej przy ulicy Pasternik, gdzie odbył się briefing z udziałem władz powiatu.

Następnie dwa specjalnie oznakowane samochody wyruszyły na teren naszego powiatu. Pierwszy do Milejowa i Spiczyna, a drugi do Cycowa, Puchaczowa i Ludwina.
„Nowa Piątka” zawiera w sobie bardzo istotne zmiany, mogące bezpośrednio wpłynąć na jakość życia mieszkańców naszego powiatu. To odpowiedź na problemy zgłaszane podczas spotkań parlamentarzystów z mieszkańcami kraju:
– rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko,
– wypłata 13. emerytury w kwocie 1100 zł brutto,
– likwidacja podatku PIT dla osób do 26. roku życia,
– zwiększenie kwoty wolnej od podatku,
– przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.
Mieszkańcy mogli wnikliwie zapoznać się z założeniami programu i porozmawiać oraz przedstawić własne pomysły. Największe zainteresowanie wzbudził temat komunikacji lokalnej, który jest dużym problemem zgłaszanym od kilku lat. Lokalna społeczność wskazywała nazwy wsi odciętych od miasta, szkół czy innych ważnych ośrodków, gdzie uruchomienie nowych linii byłoby ogromnym ułatwieniem w życiu codziennym.