W dniu 28 marca 2019 r. odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Szkołę odwiedziła liczna grupa uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum. Towarzyszyli im opiekunowie, wychowawcy, nauczyciele oraz rodzice.

Po części oficjalnej, w której wzięli udział Starosta Krzysztof Niewiadomski, Wicestarosta Dawid Kostecki oraz Michał Woźniak – członek Zarządu, nastąpiła część artystyczna. Młodzież przygotowała występy wokalno-taneczne, wykład nt. historii Kijan oraz zaprezentowała ubiór husarza pod opieką przedstawicieli Stowarzyszenia Chorągiew Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego Herbu Suche Komnaty.

W programie dnia zaprezentowano ofertę edukacyjną, bazę dydaktyczną kształcenia ogólnego i zawodowego, pracownie gastronomiczno-hotelarskie, warsztaty szkolne w branży mechaniczno-mechanizacyjnej, pracownię spawalniczą, stołówkę i internat. Przedstawione zostały działania dodatkowe szkoły, w tym projekty unijne, w ramach których uczniowie mogą zdobywać dodatkowe kwalifikacje ułatwiające lepszy start na rynku pracy po ukończeniu edukacji.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rękodzieła, wykonywane dekoracje wielkanocne i wianki oraz warsztaty kulinarne, w ramach których młodzież samodzielnie przygotowywała kolorowe gofry, pizzerki i zawijańce. Dla zainteresowanych zorganizowano też nordic walking – pieszą wycieczkę po Nadwieprzańskim Parku Krajobrazowym.

ZSR w Kijanach to szkoła bezpieczna, wspierającą zdolnych uczniów oraz uczniów z różnymi trudnościami edukacyjnymi, dlatego motto, które od lat towarzyszy szkole brzmi: „Wybierz szkołę pozytywnego wyboru”.
Kolejny Dzień Otwarty to 26 kwietnia 2019r. – serdecznie zapraszamy.

Dzień Otwartych Drzwi zrealizowany został we współpracy ze Stowarzyszeniem Kijańczyk w ramach projektu pn. „Na szlaku kultur” współfinansowanego przez Powiat Łęczyński.