powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Swoistą podróż w czasie do dnia wprowadzenia Stanu Wojennego przeżyli w dniu 13 grudnia 2018 r. uczniowie i nauczyciele ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

W dniu obchodów 37. rocznicy wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego praktyczną lekcję historii zorganizowali i przeprowadzili wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Szram uczniowie klasy III technikum informatycznego.
Już od drzwi wejściowych do „Jagiellończyka” w oczy rzucał się tematyczny plakat informacyjny. Wejścia do szkoły bronili uczniowie w strojach funkcjonariuszy milicji gotowi legitymować wszystkich wchodzących i ukarać tych stawiających czynny opór. Zamiast dzwonków początek i koniec lekcji sygnalizowała syrena alarmowa. Ponadto podczas przerw na korytarzach odbywała się projekcja tematycznych prezentacji i filmów.

  • Dla naszej młodzieży, wydarzenia tamtych dni to jeden z faktów historycznych zapisanych w książce lub temat wspomnień ich dziadków i rodziców. Dzięki naszemu przedsięwzięciu chcieliśmy choć trochę przybliżyć uczniom naszej szkoły tragizm tamtych czasów i uzmysłowić ich wpływ na ówczesne życie przeciętnego człowieka – powiedziała pani Małgorzata Szram.